Citroën C-Elysée

Citroën C-Elysée

Citroën C-Elysée

Modern bir dış tasarım:
Citroën C-Elysée tasarımcıları bembeyaz bir sayfayla işe başladı. Kalemi ellerine aldıklarında ilk olarak aracın iskeletini çizdiler. Çizgiler dengeli ve çekici.Görünüşü tatmin edici ve ahenkli.Ön bölüm ise yüksek,geniş ve kaslıdır. Citroën C-Elysée seçebileceğiniz 7 gövde rengine sahiptir: Beyaz, Siyah, Fırtına Mavi, Uzay Gri, Gümüş Gri, Vizon Gri, Körfez Mavi.

Uyumlu bir iç tasarım:
Citroën C-Elysée’nin içindeyken zarafeti ve sağlamlığı hissedebilirsiniz. Tüm malzemeler, onun şık karakterini, sağlamlığını ve kullanışlılığını pekiştirmek için seçildi.

Özgün Detaylar:
İlk bakışta görüntüsü dikkat çeken aracın ön yüzeyi geniş krom ızgara ile kaplıdır. Aracın iç ve dış bölümlerindeki krom detaylar araca incelik katar. ( Kapı kolları, havalandırma kanalları, el freni butonu, vites topuzu ve yan cam altlarındaki çıtalar)

Olağanüstü ferahlık
Yeni Citroën C-Elysée’nin cömert ölçülerinin keyfini çıkarın: 4,43 m uzunluğunda, 1,75 m genişliğinde ve 1,47 m yüksekliğinde. Segmentinin en uzun dingil aralığı olan 2.65 m aralığa sahip. Araç sadece kusursuz bir yolculuk geçirmenizi sağlamakla kalmaz, ferah bir yolculuk da sağlar. İç alan ; segmentindeki   araçlar arasındaki en geniş alana sahip. Arka yolcuların geniş diz mesafesi dikkat çekiyor.Geniş ve keyifli bir otomobil!

Cömert bir bagaj:
Geniş iç hacminin olması aracın bagaj hacminden ödün vermemekte. 506 litre kapasitesiyle, segmentindeki araçlara göre en büyük bagaj hacmine sahip. Tüm bu özellikler sayesinde Citroen C- Elysée kendi segmentinde ideal otomobil olarak yer alıyor.

Sahip olduğu donanım
Citroën C-Elysée dijital göstergeli klima, park sensörü, hız sabitleyici, Bluetooth ve USB gibi özellikleriyle ; modern bir konfor sunuyor.

Güçlü bir tasarım
Citroën C-Elysée zamanı ve kilometreyi test etmek için tasarlanmıştır.Araba tasarlanırken sürüş koşullarınız dikkate alınmıştır.

Tüm bu yenilikler, Citroën C-Elysée’ye sorunsuz sürüş sürekliliğini garanti eder. Kanıtı olarak,  Citroën C-Elysée tüm sürüş koşullarında (soğuk, toz yollar vs…), dünya çapında 4 milyondan fazla km’ de test edildi.

Farklı pazarların yapısına bağlı olarak standart veye opsiyon olarak sunulan ABS , ESP ve dört adede kadar hava yastığı ekipmanları bu bu hüvenlik hissini pekiştiriyor.

Motor Sistemi
Citroën C-Elysée, uluslararası pazarlardaki sürüş koşullarına ve yakıt özelliklerine göre geliştirilmiş olan yeni yeni motor seçenekleride sunuyor; yeni VTİ 72 benzinli motor en zor çalışma koşullarında bile performansı (72 hp, 2.750 rpm’de 118 Nm tork), yakıt tüketim değerleri (100 km’de 5,3 lt’ye kadar düşen ve 124 g CO2/km salınımlı),  ve dayanıklılığı optimize etmek üzere tasarlandı. Beş vitesli manuel ve otomatik şanzımanla sunuluyor.
Citroën C-Elysée ayrıca şu ana kadar altı milyon araçta kullanılan ve performans ile düşük yakıt tüketimini bir araya getiren, 1.6 HD 92 hp motor seçeneği de sunuyor. Bu seçenek, güçlü performans ve düşük yakıt tüketimini bir araya getirir. (Ortalama tüketim : 4,1 l/100 km, Tork: 230 Nm/ 2.750 rpm)

Yola bir Citroën dokunuşu:
Citroën C-Elysée, sürüş performansı anlamında, markanın tüm bilgi birikiminden faydalanmaktadır. Geniş alanı ve yere bağlılığı ile size en güvenli ve en iyi yol tutuşu garantisini verir. Citroën C-Elysée, konfor ve süspensiyon anlamında da sizin huzurunuzu ve sürüş keyfinizi en ciddi yol şartlarında bile garanti eder.

Detaylı Bilgi : http://www.c-elysee.citroen.com/tr_TR/