Opel Ampera

Opel Ampera

Yeni Opel Ampera

Öne Çıkan Özellikler:

Ödün vermeyen elektrikli sürüş.

Menzil genişletici sayesinde ödün vermeyen ve günlük kullanım için mükemmel olan Ampera devrimci bir elektrikli otomobildir. Şu şekilde çalışır: Lityum-iyon batarya, çoğu Avrupalı bireyin günlük katettiği mesafeyi yeterince kapsayan 40-80 km’lik menzilde otomobile güç verir. Batarya gücü azaldığında menzil genişletici devreye girer. Benzinle çalışan bu jeneratör 500 km için bataryaya elektrik üretir. Ampera’nın tekerleklerine tüm hızlarda her zaman güç veren şey elektriktir.

Kolay şarj, düşük emisyon ve maliyetler.

Batarya gücünde CO2 emisyonları sıfırken menzil genişletici devrede olduğunda 40 g/km’nin de altındadır. Batarya, herhangi bir standart ev prizinden 6 saatte şarj olabilmektedir. Elektrikli sürüş ayrıca çok ucuzdur. Opel Ampera’da elektrikle sürülen her kilometrenin, geleneksel bir benzinli motora kıyasla beşte bir maliyette olacağını tahmin ediyoruz.

Kullanması çok eğlenceli.

Elektrikli sürüşün ne kadar eğlenceli olabileceğini gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Neredeyse sessiz elektrikli sürüş ünitesi 370 Nm’lik tork ve 111 kW’lık elektrik gücüyle ciddi bir güce sahiptir. Bu değer 150 HP’ye eşittir ve Ampera’ya 160 km/saat’lik bir azami hız verir. Benzinli motorlarda olduğu gibi tam tork performansı elde edebilmek için 3000-4000 devir yapmanıza gerek yoktur. Ampera’da tork, 0 km’den itibaren ayağınızın altındadır.

Üst düzey konfor, güvenlik ve tasarım.

Ampera, 5 kapılı, 4 koltuklu ve 300 litrelik bagaj hacmi olan modern bir otomobilden bekleyeceğiniz tüm rahatlık, konfor ve alan özelliklerini sunar. Güvenliği ise Euro NCAP tarafından 5 yıldız ile notlandırılmıştır.

Dinamik ve agresif duruşuyla Ampera konsept bir otomobil gibi görünebilir fakat şık aerodinamiklerin bir nedeni var: sürüş menzilini mümkün olduğunca artırmak ve emisyonları olabildiğince azaltmak.

Detaylı Bilgi Opel Ampera