Toyota GT86, Adrenalin… Kaldığı Yerden!

Toyota GT86

Toyota GT86, Adrenalin… Kaldığı Yerden!

Heyecan Verici Tasarım
Toyota GT86 sportif ve agresif tasarımı ile dikkat çekiyor. Sürücü odaklı otomobilde, sportif koltuklar, kolay ulaşılan kontrol düğmeleri, kolay okuma sağlayan gösterge ekranı, sportif direksiyon ile GT86’yı kullanmak gerçek bir keyiftir.

Saf Sürüş Keyfi
Yeni GT86 saf sürüş keyfi sunmak için tasarlanmıştır. Güç aktarım sistemi olabildiğince alçak ve motor da olabildiğince arkaya yerleştirilerek ağırlık merkezi alçaltılmış ve ağırlık dağılımı optimize edilerek mükemmel sürüş dinamikleri ve nefes kesici bir sürüş deneyimi elde edilmiştir.

Nefes Kesen Performans
Arkadan itişli Toyota GT86’nın ön tarafında konumlandırılan 200HP güç üreten 2.0 litrelik yatay (boxer) motor, Toyota’nın direkt enjeksiyon D-45 teknolojisi ile birleştirildi. 12.5:1 yüksek sıkıştırma oranlı D-45 teknolijili motoru yüksek güç sağlarken yüksek hızlarda dahi yakıt ekonomisinden ve çevreci performanstan ödün vermiyor. Sonuç: nefes kesen performans.

Toyota Spor Araba Tarihi
Toyota’nın 50 yıllık spor araba tarihçesinde S800, AE86, GT2000 modelinden esinlenilmiş ve zamanın sınırlarını aşan bir tasarımla yeniden dönüştürülmüştür. Toyota GT86 efsanevi spor otomobillerinin yeni ismi.

GT86’yı daha yakında tanımak için tıklayınız.