Yeni Renault Clio

yeni renault clio

Yeni Renault Clio

Ekim 2010’daki Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılan konsept otomobil DeZir’in ruhunu taşıyan Yeni Clio “tutku” kavramını, heyecanı ve tarzı yansıtyor. Enerjik çizgilerinden her ayrıntısında kendini gösteren dışa vurumcu kişiliğine kadar, her şey onun çekiciliğine katkıda bulunuyor.

Tıpkı bir heykel gibi tasarlanılan Yeni Clio neredeyse insani bir cazibeye sahip bir tutku nesnesi. Kaslı bir beden gibi, aracın kavisleri konsept modelden yayılan dinamizmi ifade ediyor. Görünüşünde gözü rahatsız eden hiçbir köşe ve çıkıntı yok; sadece araca yaklaşma ve ona dokunma arzusu veren kıvrımları ve yuvarlak hatları gözü okşuyor.

Donanım

Elektronik Klima: Partikül filtreli elektronik klima, kirlilik düzeyini algılar ve gerektiğinde kabin içinde daha sağlıklı bir hava dolaşımı için dış hava girişini engeller.

Anahtarsız giriş, çalıştırma, uzaklaştığında otomatik kilitleme özelliği ile Eller Serbest Renault kartını sadece yanınızda taşısanız yeterli!

7 Litre kapasitesindeki Torpido gözü 1.5 Litrelik bir su şişesini koyabileceğiniz kadar büyük.

Yeni Clio, ilk ekipman seviyesinden itibaren segmentinde en donanımlı güvenlik ekipmanları sayesinde (ESP, Hız Ayar ve Sınırlayıcı, Sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları) EuroNCAP çarpışma testlerinden en yüksek seviye olan 5 yıldız aldı.

Motor

Yeni Clio ile birlikte segmentinde referans olacak, sürüş keyfi ve yakıt tasarrufunu bir arada sunan iki yeni motor seçeneği bulunuyor. Yeni Clio, yeni benzinli ve dizel motorlar ve ekonomik sürüş yardım sistemleri sayesinde rekor tüketim ve sürüş keyfini bir arada sunuyor.

898 cm3 hacminde 3 silindirli 90 beygirlik bu turbo benzinli motor bütün devirlerde etkin ivmelenme ve seri hızlanmalar sağlıyor. Sıklıkla vites değiştirmeleri engellemek amacıyla, maksimum torkun (135 Nm) %90’ı 1 650 d/dk’dan itibaren etkin olarak sürüş keyfinizi en yüksek seviyeye çıkarıyor. Stop & Start fonksiyonu ile donatılmış Turbo 90bg Stop& Start motoru 4,5lt/100 km düzeyine düşürülmüş iddialı bir yakıt tüketimi sağlıyor. C02 emisyonu ise sadece 105 g/km’dir.Yeni Clio 29.990 TL’den başlayan fiyatlarla.

 http://renault.com.tr/araba/binek/yeni-clio/video