Skoda Kodiaq Özellikler ve Fiyatı

Skoda Kodiaq Modeli

Tamamen Yeni Bir SUV Deneyimi

KODIAQ

En zorlu şartlara hazır yeni KODIAQ, ŠKODA’nın geliştirdiği ‘’kristalize’’ tasarım dili sayesinde vücut bulan keskin ve nefes kesici hatları ile saygın ve tüm güçlüklere meydan okumaya hazır. Fonksiyon ve estetiğin bir araya geldiği yeni KODIAQ, benzersiz iç mekan genişliği, verimli motor seçenekleri, üstün arazi kabiliyeti ve hayatı kolaylaştıran Simply Clever özellikleri ile her disiplinde iddiasını ortaya koyuyor.

ARKA BÖLÜM Çek kristal işçiliğinden ilham alınarak tasarlanan gövde yüzeyleri ve LED arka aydınlatma grubu karakteristik tasarımın en net unsurları olarak arka bölümde yer alıyor. YAN BÖLÜM Kodiaq’ın yan profilinde bulunan belirgin omuz çizgisi ve Coupé formlu tasarım, dinamik bir SUV görüntüsünün temel hatlarını oluşturuyor. Keskin çizgilerin yarattığı ışık ve gölge oyunu iddialı tasarımın imzasını taşıyan bir ŠKODA tasarım elementi olarak yerini alıyor.

ÖN BÖLÜM Kodiaq’ın çift aydınlatmaya sahip ön bölümü karakteristik görüntüsüyle ayırt edici tasarımın gücünü yansıtır. Yeni nesil AFS Özellikli Full LED Ön Far Grubu, 3 boyutlu dikey çıtaların oluşturduğu ızgara ile harika bir uyum sergileyerek SUV gövdenin gücünü bütünüyle sergiler. “YÜKSEK“ ÇEKİM GÜCÜ Tasarım 3 TOP LED ARKA FAR GRUBU Tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunulan TOP LED arka far grubu, keskin hatlara ve ŠKODA tasarımının imzasını taşıyan C şekline sahiptir. KODIAQ’ın kendine olan güveninin en net yansıması ve ayırt edici bir tasarım detayı olarak arka bölümde fark yaratıyor.

AFS ÖZELLİKLİ FULL LED ÖN FAR GRUBU VE SİS FARLARI Görmek ve fark edilir olmak. Full LED Ön Far Grubu ve Sis Farları, sürüş güvenliğinin en önemli unsurlarından birisi olan görüş mesafesini ve aydınlatma kalitesini maksimum seviyeye çıkarır. Tasarımın gücünün en net yansıması olan ve kristal cam işçiliğinden ilham alınarak tasarlanan far grubu, standart olarak sunulan LED Gündüz Sürüş Aydınlatmaları ile fark edilir olmayı her şartta sağlayacak.

ELEKTRİKLİ AÇILABİLİR CAM TAVAN Elektrikli açılabilir Cam Tavan seçeneği, keyifli yolculuklar için iç bölümdeki ferahlık hissini arttıran bir özelliktir ve opsiyonel olarak sunulmaktadır. Tasarım 4 İÇ TASARIM Yeşil ambiyans aydınlatması Mavi ambiyans aydınlatması Kırmızı ambiyans aydınlatması AMBİYANS AYDINLATMALARI Kodiaq, estetik iç mekan tasarımına kişisel dokunuşunuzu katmak için aracınızın iç ambiyansını değiştirebileceğiniz 10 farklı renk seçeneğine imkan tanıyor. Otomobilin HMI (Human – Machine Interface) Multimedya Sistemi üzerinden ayarlanabilen ambiyans aydınlatmaları dilediğiniz atmosferi yaratmak için harika bir seçenek.

MOBİL EĞLENCE MERKEZİ ŠKODA Kodiaq, yeni nesil HMI multimedya sistemlerini, kullanıcı dostu ara yüz ve sayısız özellikler ile sunarak araç içi eğlence sistemleri kavramına sayısız çözüm üretiyor. Standart olarak sunulan Bolero 8’’ Dokunmatik Multimedya Sistemi, yolculuklara keyif katacak ve sürekli ‘’online’’ olmanızı sağlayacak fonksiyonları ve yenilikçi HMI araç kontrol ünitelerini bünyesinde barındırıyor. SMARTLINK+* MirrorLink, Apple CarPlay, Android Auto, Smartgate özelliklerini destekleyen ŠKODA bağlantı paketi SmartLink+, hareket halindeyken bile akıllı telefonlarınızın çevrim içi olarak otomobile entegre olmasını sağlayacak birçok alternatif sunuyor.

KABLOSUZ ŞARJ FONKSİYONU Opsiyonel olarak sunulan Kablosuz Şarj Fonksiyonu, ön bölümde bulunan özel yerine konulan, bu fonksiyon ile uyumlu akıllı telefonların herhangi bir ara kabloya gereksinim kalmadan şarj edilmesini sağlar. Buna ek olarak otomobilin anteni sayesinde telefon sinyalini arttırarak daha yüksek çekim gücü yaratır. BOLERO 8″ HMI MULTİMEDYA SİSTEMİ Standart olarak sunulan Bolero 8″ HMI Multimedya Sistemi, araç içi bilgi ve eğlence sistemlerinin sunduğu birçok yenilikçi ve çevrim içi ara yüz ile uzun yolculuklarınızda en iyi yol arkadaşınız olacak.

10 HOPARLÖRLÜ CANTON SES SİSTEMİ Kodiaq’ın iç mekan tasarımı baz alınarak özel olarak geliştirilen ve mükemmel kalitede ses deneyimi sunan 575 W güce sahip Canton Ses Sistemi, 10 hoparlörüyle müzik dinlemenin keyfini maksimum noktaya taşıyacak. Bağlanabilirlik * Telefon modeli, işletim sistemi ve yazılım tedarikçisi firmaların kısıtlamaları nedeniyle bağlantı özellikleri ve işlevleri farklılık gösterebilir veya bağlantı kurulamayabilir. Klasik görünüm modu Konfor görünüm modu Modern görünüm modu Sürüş bilgi görünüm modu 10,25’’ boyutundaki Dijital Gösterge Paneli, klasik otomobil kadran tasarımlarına yepyeni bir yorum getiriyor. 1280×480 piksel çözünürlüklü yüksek kaliteli ekran sayesinde ses, telefon, araç durumu, sürüş verileri, destek sistemleri ve opsiyonel olarak sunulan navigasyon parametlerine ait tüm bilgileri istediğiniz gibi kumanda edebilir ve ihtiyacınız olan verilere anında ulaşabilirsiniz.

SANAL GERÇEKLİK 6 Bağlanabilirlik *Görsellerde yer alan navigasyon parametreleri yalnızca opsiyonel olarak sunulan Columbus Multimedya Sistemine sahip araçların Dijital Gösterge Panelinde bulunmaktadır. 7 İsteğe bağlı olarak 3. sıra koltuklar ile tercih edilebilen Kodiaq, kalabalık seyahatler için 7 koltuk kapasitesine erişebiliyor. Benzersiz iç mekan tasarımı ve bir ŠKODA geleneği olan ‘’alan mühendisliği’’ sayesinde uzun süreli seyahatlerde bile 7 kişinin konforu daima garanti altında.

HERKES İÇİN ALAN – 7 KİŞİ İÇİN BİLE / SANAL PEDAL* Elleriniz doluyken bagaj kapağını açmak için kullanabileceğiniz Sanal Pedal, ayağınızı otomobilin alt bölümüne uzatmanız halinde temassız bir şekilde bagaj kapağının açılmasını sağlar. ELEKTRİKLİ BAGAJ KAPAĞI Tek dokunuşla bagaj kapağının otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlayan sistem kapağın yükseklik seviyesinin de ayarlanmasına imkan tanıyor. YÜKLEME ALANI (5 KİŞİLİK VERSİYON) 720 litre bagaj hacmine sahip 5 kişilik versiyon arka koltuklar katlandığında 2.065 litrelik hacme erişiyor. YÜKLEME ALANI (7 KİŞİLİK VERSİYON) Kodiaq, 3. sıra koltuklar ile tercih edildiğinde 270 litrelik bagaj hacmi sunuyor. Arka sırada bulunan koltuklar katlandığında bu hacim 2.005 litreye erişiyor. 3. sıra koltuklar kullanılmadığında katlanabilir ve 630 litrelik yükleme hacmini kullanabilirsiniz. *Opsiyonel olarak sunulmaktadır. Simply Clever 8 KESSY Otomobil anahtarının yanınızda olması halinde bu özellik ile donatılan araçlarda merkezi kapı kilidinin açılması ve kapatılması için veya motoru çalıştırmak ve kapatmak için kumandaya müdahele etmeye gerek kalmıyor.

İLERİ TEKNOLOJİ AYRICALIKLI KONFOR İÇİN EMRİNİZDE Kodiaq, yüksek beklentilere yanıt vermek ve yolculuklarınızın her anına keyif katmak için birçok konfor özelliğini ileri teknoloji ile harmanlayarak sunuyor.

HIZ SABİTLEYİCİ Kodiaq’ta standart olarak sunulan Hız Sabitleyici, özellikle uzun yolculuklarda konforunuzu arttırmak için iyi bir seçenek. 3 BÖLGELİ CLIMATRONIC Sürücü, ön ve arka yolcular için farklı sıcaklıklar ayarlayabilir ve otomobilin 3 farklı bölgesi için en konforlu ayar tercih edilebilir.

ELEKTRONİK PARK FRENİ Geleneksel mekanik el freninin yerini alarak çok daha konforlu ve pratik bir kullanım imkanı sunan elektronik park freni bu özelliğe ilave olarak Autohold fonksiyonu da sunuyor. Autohold, otomobilin serbest hareket etmesini, sürücü gaza basana kadar engelleyerek özellikle yoğun trafikte önemli bir konfor arttırıcı unsur olarak sunuluyor.

ARKA BÖLÜM KUMANDA PANELİ Arka koltukta oturan yolcuların pratik bir şekilde 3.bölge klima, arka koltuk ısıtma sistemi gibi ayarları yapmasına imkan veren Arka Bölüm Kumanda Paneli, isteğe bağlı olarak arka bölüm için ayrıca tercih edilebilecek USB girişi, 12 Volt soket girişi ve 230 V Soket girişlerinin de bulunduğu yere sahiptir. Konfor DİNAMİK ŞASİ KONTROL SİSTEMİ Kodiaq’ın yüksek performans ve sürüş keyfine kişisel dokunuşunuzu katmak için tercih edebileceğiniz Dinamik Şasi Kontrol Sistemi, sönümleme ve yönlendirme özelliklerini, tercih ettiğiniz sürüş moduna göre ayarlayabilmenizi sağlar. Sistem Normal, Eco, Sport, Individual modlarına ilave olarak 4×4 özelliğine sahip araçlarda Snow moduna sahiptir. 9 ŠKODA, pasif güvenlik sistemleri alanında sunduğu birçok gelişmiş çözüme ek olarak, olası bir riskli durumu en aza indirecek önleyici güvenlik destek sistemleri alanında da güvenlikten taviz vermeyen yaklaşımını sürdürüyor. Kodiaq’ta bu anlayışın bir yansıması olarak birçok radar ve fonksiyonel kamera temelli güvenlik destek sistemleri, emniyetli yolculuklar için birbirleriyle mükemmel bir uyum içinde çalışıyor.

SEZGİLERİ KUVVETLİ YOL ARKADAŞINIZ ÇEVRE GÖRÜŞ KAMERASI Aracı çevreleyen 4 farklı kameradan aldığı görüntüleri, ister tek başına ister 360° kuş bakışı görünüş olarak multimedya ekranına yansıtan sistem, dar yerlerden geçerken veya park ederken gerekli tüm alan bilgisini detaylı bir şekilde sağlar. ŞERİT TAKİP ASİSTANI* 65 km/s üzeri süratlerde aktif olan sistem sürücü farkında olmadan güvenlik riski doğurabilecek şerit değişikliğine müdahale ederek aracın şeridinde kalmasını sağlar.

GERİ MANEVRA UYARI SİSTEMİ Şerit Değiştirme Asistanı özelliğine entegre olan sistem, geri manevra sırasında kör noktada kalan ve akan trafik üzerinde ilerleyen araçlar tespit edildiğinde, olası bir çarpışmaya engel olmak için otomatik fren yapar.

ADAPTİF HIZ SABİTLEYİCİ Otoyolda ilerlerken temel hız sabitleyici özelliklerine ilave olarak öndeki araç ile sürücünün bırakmak istediği mesafeyi otomatik olarak ayarlayarak yolculukların daha güvenli ve konforlu olmasını sağlar. Sistem aynı zamanda Yaya Algılama Fonksiyonu ile şehir içinde düşük süratlerde seyrederken yayalar için oluşabilecek riskli durumlara karşı otomatik fren yapma özelliğine sahiptir.

UZUN FAR ASİSTANI* Otomobilin ön bölümünde bulunan çok fonksiyonlu kameralar, uygun şartlar oluştuğunda Uzun/Kısa far geçişini otomatik olarak yaparak maksimum görüş mesafesini sağlar. ŞERİT DEĞİŞTİRME ASİSTANI Otomobilin arka bölümünde yer alan radarlar, kör noktada bulunan araçları tespit ederek yan aynalarda bulunan LED ışık aracılığı ile sürücüyü uyarır.

YOĞUN TRAFİK ASİSTANI* Adaptif Hız Sabitleyici özelliğine sahip DSG şanzımanlı Kodiaq’larda sunulan inovatif bir özelliktir. Adaptif Hız Sabitleyici aktifken, dur-kalk trafiğin yoğun olduğu yerlerde sürücünün gaza veya frene müdahale etmesine gerek kalmadan aracın ilerleyip, durmasını sağlar. Güvenlik *Opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Skoda Kodiaq Renk Seçenekleri

Skoda Kodiaq Fiyat Listesi:

Versiyon 9 Mayıs 2020 MY 2020 Tavsiye Edilen Fiyat Listesi1-2-3-5-8
1.5 TSI ACT 150 PS DSG Elite 264.900 TL
1.5 TSI ACT 150 PS DSG Premium294.900 TL
1.5 TSI ACT 150 PS DSG Prestige329.900 TL
2.0 TDI SCR 190 PS DSG 4×4 L&K Crystal574.400 TL

https://www.skoda.com.tr/modeller/yeni-kodiaq