Taksitle Araba Almak İsteyenlere Kredi Müjdesi

Oto kredi paketi

Kamu Bankaları Taşıt Kredi Paketini Açıkladı:

Sıfır araçlar için : Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilere firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık yüzde 0,49-0,69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak.

İkinci el araçlar için : binek (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilere yüzde 0,82 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sağlanacak. Azami 6 ay ödemesiz toplam azami 60 ay vadeli 2. el binek otomobil ve ticari taşıt kredilerinde azami limit 150 bin TL olacak. Kredi tutarı kasko değeri üzerinden öz kaynak/yabancı kaynak üzerinden hesaplanacak olup 7 yaşa kadar olan taşıtlar kredilendirilecek.

Sıfır ve 2. el tüm taşıt kredilerinde asgari öz kaynak ve azami vade yasal sınırlamaları uygulanacak. Taşıt kredisi paketi için başvurular 5 Haziran’dan itibaren şubelere yapılabilecek.

Bu kredilendirme ile sıfır araç almak için 60 ay vadeli 0,49 faiz oranı ile 100.000 liralık kredi kullanımına karşılık aylık 1.983 TL taksit ödenmekte.